Details
Date:

7 grudnia

Time:

17:00

Website:
Event Website
Venue

HYPE PARK

Był Kiedyś Jarocin – Kraków

Turbo, GaGa, Zielone Żabki,
Acapulco, Kobranocka,
Kolaboranci,
Proletaryat,
Closterkeller,
Farben Lehre

Kraków – 07.12.2024 – Hype Park
Otwarcie Bram 16:00 Start 17:00
Bilety przedsprzedaż 150 zł pierwsza pula 180 zł druga pula, w dniu koncertu 200 zł

Bilety do nabycia:

BILETY KOLEKCJONERSKIE:

Klub Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Metal Shop, ul. Długa 48
Płyty Winylowe, ul. Dobrego Pasterza 100

BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster https://www.ticketmaster.pl/event/36415 (Przy zakupie biletów on-line nienaliczane są żadne dodatkowe opłaty manipulacyjne)

Bilety z systemu eBilet https://sklep.ebilet.pl/aeou/83316593106354462

Bilety z systemu Kup Bilecik https://www.kupbilecik.pl/imprezy/130071/Krak%C3%B3w/By%C5%82+kiedy%C5%9B+Jarocin/

——————————————

Zapraszamy na koncert muzycznych ikon lat 80. i 90. Był Kiedyś Jarocin

Już niedługo w Krakowie odbędzie się niezwykłe wydarzenie, które przeniesie nas w klimat lat 80. i 90. Na jednej scenie wystąpią legendarne zespoły, które kształtowały oblicze polskiej sceny rockowej i punkowej. Turbo, Ga-Ga, Zielone Żabki, Acapulco, Kobranocka, Kolaboranci, Proletaryat, Closterkeller i Farben Lehre swoimi występami przywrócą emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu. Nie przegapcie okazji, by na żywo posłuchać największych hitów tych niezwykłych formacji!

Turbo

Turbo to zespół, który powstał w styczniu 1980 roku w Poznaniu i już kilka miesięcy później zagrał na pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Zespół szybko zdobył popularność, grając tysiące koncertów w Polsce i za granicą, w takich krajach jak Austria, Czechy, Irlandia, Niemcy, Słowacja, Szwecja, Wielka Brytania i Rosja. Ich styl ewoluował od hard rocka do heavy i thrash metalu, zawsze zachowując charakterystyczny, rozpoznawalny brzmienie. Turbo grało na jednej scenie z ikonami rocka i metalu, takimi jak Deep Purple, Uriah Heep, Sepultura czy Helloween. Ich muzyka wielokrotnie zdobywała uznanie krytyków, a zespół był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyków.

Farben Lehre

Farben Lehre, energetyczna formacja z Płocka, powstała w 1986 roku. Dzięki wyrazistemu brzmieniu i buntowniczym tekstom szybko zdobyli uznanie fanów. Debiutancki album „Bez pokory” ukazał się w 1991 roku, rozpoczynając serię 15 albumów studyjnych, 6 DVD i licznych kompilacji. Ich twórczość to mieszanka punku, rocka, reggae i elementów muzyki alternatywnej, co czyni ich występy wyjątkowymi i niezapomnianymi.

Kolaboranci

Kolaboranci to zespół, który narodził się jesienią 1986 roku z inicjatywy Przemysława Thiele i Marka Chrzanowskiego. Przez lata stali się rozpoznawalni na polskiej scenie alternatywnej, grając na festiwalach takich jak Jarocin czy Růbrege. Po premierze czwartego albumu w 1995 roku zespół zawiesił działalność, by powrócić w 2006 roku. Od tego czasu regularnie koncertują, a ich dyskografia wzbogaciła się o trzy albumy studyjne i jeden koncertowy. Obecnie jedynym oryginalnym członkiem zespołu jest Przemysław Thiele.

Proletaryat

Proletaryat zdobył uznanie na festiwalu w Jarocinie w 1989 roku, zdobywając Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy. Ich muzyka, mocno osadzona w tradycji punk rocka lat 70., szybko zyskała popularność. Kolejny występ na Jarocinie przyniósł im jeszcze więcej nagród, cementując ich pozycję na polskiej scenie punkowej. Proletaryat zagra w Krakowie set złożony ze swoich największych przebojów, których nie możecie przegapić.

Kobranocka

Kobranocka, założona w 1984 roku, szybko zdobyła popularność dzięki koncertom na festiwalach i współpracy z Die Toten Hosen. Ich debiutancki album „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego” ukazał się w 1987 roku, a kolejny, „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierał hity takie jak „Współczucie dla diabła” i „Kocham Cię jak Irlandię”. Ostatnia płyta zespołu, „My i oni”, wydana w 2019 roku, niemal natychmiast stała się bestsellerem.

Zielone Żabki

Zielone Żabki, pierwotnie znane jako „Nieelektryczna Grupa Muzyczna”, powstały w Jarocinie. W 1988 roku zdobyli pierwsze miejsce na Festiwalu w Jarocinie. Ich kontrowersyjny występ, podczas którego potłukli nagrodę i rozdali kawałki publiczności, stał się legendą. Dziś Zielone Żabki są synonimem młodzieńczego buntu i energii.

Closterkeller

Closterkeller, założony pod koniec lat 80. przez Przemysława Guryna, Jacka Skiruchę, Tomasza Grochowalskiego i Anję Orthodox, jest prekursorem rocka gotyckiego w Polsce. Zdobywając laury na Jarocinie w 1989 roku, szybko zyskali status gwiazdy festiwalu. Ich występy to mistyczne i pełne emocji widowiska, które na długo zapadają w pamięć.

Ga-Ga

Ga-Ga, powstała w 1991 roku po rozpadzie Zielonych Żabek, szybko zdobyła uznanie dzięki radykalnym tekstom i energetycznym występom. W 1992 roku zdobyli nagrodę na Festiwalu w Jarocinie. Ich występ transmitowany na żywo przez Telewizję Polską przeszedł do historii jako jedno z najbardziej pamiętnych wydarzeń muzycznych tamtych lat.

Acapulco

Acapulco, zespół z Jarocina założony w 1986 roku, zasłynął dzięki nietypowemu brzmieniu łączącemu folk i punk. Już po miesiącu istnienia zagrali na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyli uznanie publiczności. Choć działali z przerwami do 1993 roku, ich muzyka nadal inspiruje i zachwyca kolejne pokolenia.