WOJCIECH HOFFMANN ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

WOJCIECH HOFFMANN
ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

Medal Labor Omnia Vincit to prestiżowa nagroda przyznawana od 2005 roku przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego; uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie polskiej i europejskiej kultury, sztuki, biznesu i środowisk opiniotwórczych.

Srebrny Medal Labor Omnia Vincit – „Praca Wszystko Zwycięża” dla Wojciecha Hoffmanna, wybitnego gitarzysty i instrumentalisty jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań twórczych Artysty w Polsce i poza granicami naszego kraju. W decyzji Kapituły czytamy – Medal ten przyznany został za „wierność twórczej postawie i profesjonalizm kreacji artystycznych będących głosem przeżyć wielu pokoleń”.

Artystę udekorowano Medalem w dniu 5 stycznia, podczas występu finałowego trasy koncertowej z okazji 35-lecia zespołu Turbo w klubie Blue Note, w Poznaniu – mieście, w którym ten zespół powstał. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, aktu udekorowania dokonał Dominik Górny, członek Zarządu THC.

Celem Towarzystwa jest dostrzeganie i promowanie wybitnych osobistości, które poprzez swoją zawodową aktywność tworzą nową jakość życia kulturotwórczego i obywatelskiego Polski i Europy. Co więcej, są inspiratorami różnych działań, jednając często różne pokolenia. Laureatami wyróżnień Towarzystwa są m.in. tacy artyści jak m.in.: Ewa Bem, Michał Bajor, Zespół Skaldowie, Krzysztof Penderecki, Bogusław Kaczyński, Andrzej Wajda, Dionizy Piątkowski, Piotr Woźniak-Starak, Rafał Blechacz, Seong Jin-Cho.

Sklep