WOJCIECH HOFFMANN
ODZNACZONY MEDALEM LABOR OMNIA VINCIT

Medal Labor Omnia Vincit to prestiżowa nagroda przyznawana od 2005 roku przez Kapitułę Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego; uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie polskiej i europejskiej kultury, sztuki, biznesu i środowisk opiniotwórczych.

Srebrny Medal Labor Omnia Vincit – „Praca Wszystko Zwycięża” dla Wojciecha Hoffmanna, wybitnego gitarzysty i instrumentalisty jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań twórczych Artysty w Polsce i poza granicami naszego kraju. W decyzji Kapituły czytamy – Medal ten przyznany został za „wierność twórczej postawie i profesjonalizm kreacji artystycznych będących głosem przeżyć wielu pokoleń”.

Artystę udekorowano Medalem w dniu 5 stycznia, podczas występu finałowego trasy koncertowej z okazji 35-lecia zespołu Turbo w klubie Blue Note, w Poznaniu – mieście, w którym ten zespół powstał. W imieniu dr. Mariana Króla, Prezydenta Towarzystwa, aktu udekorowania dokonał Dominik Górny, członek Zarządu THC.

Celem Towarzystwa jest dostrzeganie i promowanie wybitnych osobistości, które poprzez swoją zawodową aktywność tworzą nową jakość życia kulturotwórczego i obywatelskiego Polski i Europy. Co więcej, są inspiratorami różnych działań, jednając często różne pokolenia. Laureatami wyróżnień Towarzystwa są m.in. tacy artyści jak m.in.: Ewa Bem, Michał Bajor, Zespół Skaldowie, Krzysztof Penderecki, Bogusław Kaczyński, Andrzej Wajda, Dionizy Piątkowski, Piotr Woźniak-Starak, Rafał Blechacz, Seong Jin-Cho.